Pripadnici Jedinice za podršku i kontrolu Terenskog ureda Sjeveroistok Bijeljina u srijedu su u blizini ušća Drine u Savu spriječili krijumčarenje tekstilne robe i parfema u vrijednosti od oko 15. 000 maraka.
Roba je prokrijumčarena iz Srbije preko Drine i utovarena u Golf kojim je upravljao tridesetpetogodišnji S. M., priopćeno je iz GP BiH.
Ovaj bh. državljanin uhapšen je zbog postojanja osnova sumnje da je počinio kazneno djelo „krijumčarenje“.
Ovo je još jedna u nizu uspješnih akcija službenika Terenskog ureda Sjeveroistok Bijeljina na sprečavanju krijumčarenja robe preko državne granice.
Pripadnici Jedinice za podršku i kontrolu Terenskog ureda Sjeveroistok Bijeljina su 1. decembra graničnom kontrolom Mercedesa, bh. registarskih oznaka, na području Brčkog otkrili veću količinu tekstilne robe i 2.500 komada streljiva za ubijanje stoke.
Mjesec dana ranije službenici su zaplijenili tekstilnu robu u vrijednosti od oko 9.000 maraka. Otkrivena je graničnom kontrolom Golfa kojim je upravljao državljanin Srbije.
Službenici Jedinice granične policije Bosanski Brod polovinom novembra 2016. su zaplijenili 110 kilograma rezanog duhana na području Odžaka, dok su pripadnici PGP Bijeljina u listopadu 2016. su spriječili krijumčarenje većeg broja mobilnih telefona, navodi se u priopćenju.
