Nakon što je Mirsad Sipović, zamjenik predsjednika Glavnog odbora SDA, na sjednici Predsjedništva optužio članove ove stranke da rade mimo Statuta i da mu je Bakir Izetbegović zabranio da govori, otkrivamo nove detalje sukoba koji su preksinoć šokirali sve prisutne.
Prema tvrdnjama više sagovornika "Avaza", osim skandala sa Sipovićem, posljednju sjednicu Predsjedništva SDA obilježio je žestoki napad Salmira Kaplana na Josipa Bracu Jurišića. Kaplan je na sjednici, kako nam je rečeno, brutalno izvrijeđao dr. Jurišića, nazvavši ga "starom budalom".
Jurišić: Nije se želio svađati
- Jurišić je na sjednici tražio od Kaplana da se izvini Ziji Hadžiomeroviću zbog uvreda na prošloj sjednici Predsjedništva, ali je Kaplan, umjesto izvinjenja, reagirao burno, rekavši Jurišiću da je stara budala koja ne zna šta priča - prepričao nam je naš izvor.
Kaplan je napustio prošlomjesečnu sjednicu Predsjedništva, kazavši medijima da mu je Hadžiomerović psovao majku i prijetio da će mu iščupati grkljan!?