GLOBUS

Ronioci izvukli rep aviona Air Asije

Potraga za crnim kutijama se nastavlja

Srna

10.1.2015

Ronioci indonezijke mornarice izvukli su sa morskog dna rep putničkog aviona kompanije "Air Asia", koji se prije dvije sedmice srušio u Javansko more.
 
Ronioci tragaju i za crnim kutijama za koje zvaničnici vjeruju da su se odvojile od repa aviona.

Putnički avion "Air Asia" nestao je sa radarskih ekrana usljed loših vremenskih uslova 28. decembra sa 162 putnika i članova posade. Avion je bio na liniji iz Surabaje ka Singapuru.

Iz olupine aviona do sada je izvučeno 48 tijela. Spasilački timovi izrazili su uvjerenje da su ostaci većine poginulih unutar ostataka aviona, koji još nisu pronađeni.

Juče su u Javanskom moru nedaleko od mjesta na kojem je otkriven rep aviona detektovani signali i zvaničnici smatraju da bi mogli dolaziti iz crnih kutija.

Zadnji dio aviona "Erbas A320-200" sredinom sedmie lociralo je bespilotno vozilo na dubini od 30 metara.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.