Pacijentica oboljela od tumora umrla je u utorak ujutro, samo dan nakon što se ispred bolnice u kojoj je liječena pozdravila sa svojim najdražim konjem, prenosi jutarnji.hr. Bila je to njena posljednja želja pa su joj uposlenici bolnice Rojal Albert Edvard (Royal Albert Edward) u Vigemu (Wigamu) organizovali posjetu u ponedjeljak popodne. Iz bolnice su rekli kako je 77-godišnja Šeila Marš (Sheila Marsh), koja je zbog uznapredovale bolesti jedva govorila samo 'nježno šapnula ime konja i pomilovala ga'.
Ona je cijeli svoj radni vijek provela u radu sa životinjama, a sama je imala šest konja, tri psa i tri mačke. Nakon što su joj u posjetu prošle sedmice stigli njeni psi svojoj je porodici i zaposlenicima bolnice kazala kako još jedino želi vidjeti svog najdražeg konja kojeg je zvala Brounven (Bronwen), a o njemu se brinula 25 godina.
- Ovo je bilo jako važno za moju majku. Bila je jako vrijedna, obožavala je prirodu i životinje, a imala je i otvoreno srce za ljude i često je pomagala drugima - kazala je njena kći Tina.
- Taj je susret za našu pacijenticu bio jako važan kako bi otišla u miru. U našoj bolnici smatramo kako je dostojanstven odlazak jako bitan i svim svojim pacijentima nastojim omogućiti da odu pomireni sa sobom i svojim bližnjima. Zato nam je bila čast pomoći Šeili da se oprosti od životinja koje su činile tako važan dio njenog života - rekla je medicinska sestra Paulajn Lou (Pauline Law).
Video: