Najveća uzdanica bh. boksa na Evropskim igrama u Bakuu, Džemal Bošnjak, danas od 9.30 sati imat će meč prvog kola u kategoriji do 81 kilogram protiv Grka Polyneikisa Kalamarasa. Bh. reprezentativac dosada nije imao priliku boriti se protiv Kalamarisa.
- Kalamaris mi je nepoznanica. Na internetu sam našao neke njegove video-snimke sa mečeva. Ono što znam jeste da je visok, za 10 centimetara viši od mene i da drži distancu. Lično mi odgovaraju visoki bokseri zbog nokauta, ali ne mora ništa značiti, nijedan se ne bori na isti način tako da borbi moram pristupiti maksimalno skoncentrirano. Dat ću sve od sebe da ga pobijedim i dođem u poziciju da se borim za medalju. Moj cilj je zlato – rekao je 30-godišnji bokser.
Bh. bokserski tim u Bakuu
Ako pobjedi Kalamarisa, Bošnjak će u nedjelju imati meč protiv Bjelorusa Siarheja Novikaua (Siarhei) ili Francuza Sulimana Abdurašidova (Soulimane Abdourachidov), što bi ga dovelo na korak bliže osvajanju neka od prva tri mjesta na turniru. Za bronzu mora pobijediti u tri meča, a za zlato u pet.
Bh. bokserski tim u Bakuu, pored Bošnjaka, predstavljat će i Đorđe Tomić, Alem Čolpa i Adem Fetahović. Treneri su Milenko Tomić i Alemdin Fetahović.