Španac za volanom Alpinea najbolje se snašao u kišnim uvjetima

Alonso: Ispred dva Ferrarija. TWITTER

A. V.

7.10.2022

Bivši svjetski prvak u Formuli 1 Španac Fernando Alonso ostvario je za volanom Alpine-Renaulta najbolje vrijeme na prvom treningu uoči VN Japana na stazi u Suzuki.

Alonso je po kišnim uvjetima ostvario vrijeme 1:42.248 ispred dva Ferrarijeva vozača, Karlosa Sainsa (Carlos Sainz - 1:42.563) i Šarla Leklera (Charles Leclerca - 1:42.634).

Aktuelni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Nizozemac Maks Ferstapen (Max Verstappen) odvozio je samo nekoliko krugova sa svojim Red Bullom i na prvom treningu završio je kao šesti.

Sedmerostruki svjetski prvak Luis Hamilton (Lewis) bio je tek 13. sa 2.31 sekundom zaostatka za Alonsom.

Ferstapen pet utrka prije kraja sezone vodi sa 341 bodom, drugi je Lekler sa 237 bodova, dok je na trećoj poziciji njegov timski kolega Serhio Peres (Sergio Perez) sa 235 bodova.

Ako Ferstapen pobijedi u nedjeljnoj utrci i ujedno bude imao najbrži krug utrke, uspješno će odbraniti naslov.

Protekle dvije godine VN Japana nije bila u kalendaru SP-a zbog pandemije korone, a ove godine organizatori očekuju blizu 190.000 posjetitelja.