Bebek, Ignatkov i Bekavac brozani na Evropskom judo kupu

Na Europskom kupu za natjecatelje do 15 godina. Fena

FENA

22.4.2024

Na Evropskom kupu za takmičare do 15 godina Borsini predstavnici osvojili su tri medalje.

Evropski kup za mlađe kadete i kadetkinje do 15 godine, pod okriljem Evropske judo unije, uveden je u redovni program takmičarskog cateljskog kalendara službenih judo natjecanja u 2024. godini.

Prvo izdanje održano je proteklog vikenda u Sarajevu, a sudjelovao je 71 judo klub iz 13 država.

Članice Judo kluba Borsa Ivana Bebek i Anastasia Ignatkov takmičile su se u kategoriji do 70 kilograma te su, uz po tri pobijede i jedan poraz, osvojile bronzana odličja.

U kategoriji iznad 70 kilograma Elena Bekavac poražena je od prvakinje kupa, ali je kroz repasaž također izborila bronzano odličje.

U borbama za medalju izgubili su Leona Čuljak (-57) i Gabriel Šarac (-73), priopćio je Judo klub Borsa.