U velikoj drami BiH savladala Belgiju rezultatom 72:70

M. Kadrić

23.2.2018

IV ČETVRTINA

Kraj utakmice. Pobjeda naših košarkaša rezultatom 72:70.

10' Skenderija na nogama. Musa pogađa za plus tri, ali u sljedećem napadu Belgija trojkom dolazi do izjednačenja. Igra se posljednji minut. Vodimo 72:70.

9' Kakva serija naše selekcije. 9:0 serija BiH. Gordić igra sjajnu utakmicu.

8' Svoju seriju Belgija nastavlja i dalje. Ipak Gordić konačno pogađa. Trenutno je 66:61 za Belgiju. Novi lagani poeni Muse i minut odmora traži selektor gostiju.

6' Dva od tri slobodna bacanja iskoristio je Salumu koji ponovo donosi vodstvo Belgiji.

5' Nemanja Gordić u svom stilu sjajno pogađa za 56:57. Deseti poen našeg pleja večeras. U narednom napadu Tabu pogađa, ali Musa uzvraća trojkom. Sada je 59:59.

4' Sjajna igra Gordića koji je sada zakucao. Ipak u narednom napadu Obasohan pogađa za 57:54.

3' Nešto bolja igra naših reprezentativaca. Sada je Halilović sjajno pogodio za smanjenje prednosti Belgije. Trenutno je 55:52.

2' Nevjerovatno šta radi Seron. Iz nemoguće situacije je pogodio za dva poena. Ipak u sljedećem napadu ponovo Musa pogađa. Seron i dalje enigma za našu selekciju. Sada je 55:50 za Belgiju.

1' Počeo je posljednji period utakmice trojkom Muse. Sada je 51:48 za Belgiju

III ČETVRTINA

10' Vrabac prekida seriju Belgije i polaganjem smanjuje prednost Belgije na 51:45.

9' Krizni period igre Zmajeva u trećem periodu. Žile ponovo pogađa i sad je rezultat 51:43.

8' Tabu je ponovo siguran sa linije za slobodna bacanja i ponovo gubimo, ovaj put 49:43. Dalekometna trojka Žilea.

7' Vanvijn pogađa dva slobodna bacanja za vodstvo Belgije i sada je 41:44. Ipak u sljedećem napadu Halilović pogađa za dva poena i smanjuje prednost na samo pola koša.

6' Duško Vujoševič zatražio je minutu odmora zbog još jedne greške u napadu, ovaj put Muse, nakon koje je Obasohan zakucao za 38:38.

5' Gordić nakon brzog napada polaže za novo vodstvo, sada je 38:36.

4' Nova izgubljena za našu selekciju, ovaj put Vrabac je napravio korake. Loše smo otvorili ovaj period igre.

3' Bolji početak Belgije u drugom poluvremenu. Sad je Seron postigao novu trojku i rezultat je 36:34. Nova greška u napadu naših igrača i Belgija nakon kontre stiže do izjednačenja.

1' Stipanović ponovo nastavlja sa odličnom serijom. Sada je 36:28. Ipak u narednom napadu Seron postiže poene i rezultat je 36:31.

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Skenderiji.

II ČETVRTINA

Nakon prvog poluvremena izabranici Duška Vujoševića vode rezultatom 34:28.

Zmajeve predvode Andrija Stipanović sa 11 poena, dok je Gordić dodao šest. Kod Belgije najefikasniji su bili Seron sa 10 i Obasohan sa 9 ubačenih koševa.

10' Musa je pogodio za nove poene naše selekcije, ali dodatno bacanje Gegić nije realizirao. Sada je 32:26. Nakon izgubljene lopte Gordića Tabu je mirno položio za 32:28. Imat ćemo posljednji napad u prvom poluvremenu.

9' Gegić pogađa jedno slobodno bacanje i sad vodimo 30:23. Ipak u sljedećem napadu Belgija prekida našu seriju trojkom Serona.

8' Gordić nastavlja svoju seriju i sa dva poena izjednačili smo najveću prednost na utakmici. Sada je 29:23

7' Kevin Tumba pogađa samo jedno slobodno bacanje i rezultat je 27:23.

6' Vanvijn je pogodio jedno slobodno bacanje, ali u idućem napadu Buza pogađa trojku za 27:22.

4' Stipanović je sa četiri uzastopna poena donio novu prednost našoj selekciji, a rezultat je 23:21

3' Seron postiže nove poene za vodstvo Belgije 19:21. U narednom napadu Stipanović je promašio dva slobodna bacanja i naš šut za jedan poen sada iznosi 14/7

2' Poeni Vrabca za novo izjednačenje na susretu.

1' Počeo je drugi period igre. Odmah poeni za Belgiju koja sada vodi 19:17

I ČETVRTINA

10' Kraj prve četvrtine u Skenderiji. Naša reprezentacija je vodila skoro cijeli period igre, ali je završilo 17:17.

9' Gordić ponovo siguran sa poludistance i opet smo u vodstvo. Sada je 16:14.

8' Nakon poena Muse, prvi put Belgija dolazi u vodstvo i sada je 14:12. Ipak u sljedećem napadu Gordić je sa linije za slobodna bacanja i rezultat je 14:14.

7' Tabu pogađa novu trojku za Belgiju i sada je 11:10.

4' Naša reprezentacija je i dalje u prednosti, sada je 11:7.

3'  Stipanović ubacuje nove koševe za našu reprezentaciju , ali i Belgija uzvraća trojkom.

2' Belgija dolazi do svojih prvih poena, ali vrlo brzo smo ponovo u vodstvu. Sada je 6:2

1' Počela je utakmica u Skenderiji. Već smo došli u vodstvo poenima Halilovića.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra protiv Belgije u okviru kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Izabranici selektora Duška Vujoševića nakon dva kola imaju pobjedu i poraz, dok Belgija ima dva poraza. Eventualnom pobjedom BiH bi dospjela na korak do plasmana u drugu rundu kvalifikacija, dok bi s tri poraza Belgijanci došli u veoma tešku situaciju.

Ranije je selektor naših najboljih košarkaša Duško Vujošević upozorio da nas očekjuje teška utakmica, ali i naglasio da je veliki problem izostanak Elvedina Kikanovića.

- Kikanovićeva povreda me dosta zabrinula. Nedostajat će ekipi, ali ostali igrači će morati svojim angažmanom nadoknaditi njegov izostanak. Njegova povreda nam ne predstavlja alibi, već obavezu - rekao je Vujošević jučer na konferenciji za medije.

Nakon utakmice protiv Belgije, BiH će u nedjelju, 25. februara, igrati u gostima protiv Rusije.