Džejms nezaustavljiv protiv bivšeg tima, briljirao i Durent

Odigrano devet utakmica

Džejms: Upisao tripl-dabl. AFP

22.3.2022

Los Anđeles Lejkersi (31-41) sinoć su u gostima s 120:131 pobijedili Klivlend Kavalirse (41-31) uz fantastičnu partiju Lebrona Džejmsa (LeBron James).

Džejms je protiv bivšeg tima, za koji je igrao 11 sezona, upisao tripl-dabl s 38 koševa, 11 skokova i 12 asistencija.

Rasel Vestbruk (Russell Westbrook) dodao 20 je koševa i 11 asistencija za Lejkerse, a Di Džej Ogustin (D.J. Augustin) također 20 koševa i to sa stopostotnim učinkom u tricama (šest od šest). Lejkersi su sada deveti u Zapadnoj konferenciji s omjerom 31-41.

Kod Kavalirsa najbolji je bio Darijus Garland (Darius) s 29 ubačaja i 16 asistencija.

Bruklin Netsi (38-34) su kod kuće sa 114:106 nadigrali Juta Džez (45-27), a do pobjede ih je predvodio Kevin Durent (Durant) s 37 koševa. Brus Braun (Bruce Brown) dodao 22 poena i sedam skokova za Netse, kojima je ovo šesta pobjeda u zadnjih sedam utakmica.

Donovan Mičel (Mitchell) je bio najbolji strijelac Džezsa s 30 koševa, a Džordan Klarkson (Jordan Clarkson) je dodao 19.

Boston Seltiksi (45-28) su na gostovanju sa 123:132 bili bolji od Oklahoma Siti Tandera (20-52) najviše zahvaljujući Džejsonu Tejtumu (Jayson Tatum) koji je utakmicu završio sa 36 pogodaka. Džejlin Braun (Jaylen Brown) je u pobjedi četvrte momčadi Istoka sudjelovao sa 25 ubačaja, dok je Grent Vilijams (Grant Williams) dodao 20 poena i deset skokova.

Ruki Trej Men (Tre Mann) je utakmicu završio sa 35 koševa za Tander, a Šai Gildžijus-Aleksander (Shai Gilgeous-Alexander) je ubacio 31 koš.

Čikago Bulsi (42-29) su kod kuće sa 113:99 nadigrali Toronto Reptorse (40-32), a Zek Lavin (Zach LaVine) je zabio 16 od svojih ukupno 26 koševa u trećoj četvrtini.

Demar Derozan (DeMar DeRozan) je protiv svoje bivše momčadi ubacio 26 koševa.

Najbolji pojedinac poražene momčadi koja je vodila prve tri četvrtine bio je Paskal Sijakam (Pascal Siakam) s 22 koša.