Odigrano pet utakmica

Tejtumu obračun protiv Džejmsa. NBA

A. V.

14.12.2022

Sinoć je u NBA ligi odigrano pet utakmica, a u najnapetijoj su Boston Seltiksi na gostovanju s 118:122 nakon produžetaka pobijedili Los Anđeles Lejkerse.

Džejson Tejtum (Jayson Tatum) je za slavlje svoje momčadi ubacio 44 koša, a pratio ga je Džejlen Braun (Jaylen Brown) sa 25 koševa i 15 skokova. Markus Smart (Marcus Smart) je zabio 18 poena za Seltikse koji su se tako oporavili nakon poraza u prethodne dvije utakmice od Golden Stejt Voriorsa i Los Anđeles Klipersa.

Lejkerse je predvodio Entoni Dejvis (Anthony Davis) sa 37 ubačaja i 12 skokova, a Lebron Džejms (LeBron James) je dodao 33 koševa, devet skokova i devet asistencija. Lejkersima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Rasel Vestbruk (Russell Westbrook) je zabio 20 poena i upisao 14 skokova za Lejkerse koji su u trećoj četvrtini zaostajali 20 koševa. Nakon toga je Los Anđeles preokrenuo rezultat serijom od 18:0 i poveo sa 106:93, ali je Boston zatvorio regularni dio utakmice serijom 17:4 s kojom je iznudio produžetke.

Filadelfija 76ers su stigli do treće pobjede zaredom savladavši sa 123:103 Sakramento Kingse. Predvodio ih je Džoel Embid (Joel Embiid) koji je zabio 31 koš, a Džejms Harden (James) je dodao 21 ubačaja uz 15 asistencija, sedam skokova i pet ukradenih lopti. Kod Kingsa najbolji je bio Domantas Sabonis sa 22 poena i 10 skokova, dok je Malik Monk dodao 16 poena.

Siksersi su vodili 80:55 na poluvremenu nakon što je Harden ubacio tricu s krila uz sirenu. Bio je to najveći broj poena koje su Siksersi postigli u prvom poluvremenu cijele sezone.

Milvoki Baksi su u San Franciscu sa 111:128 nadigrali Golden Stejt Voriorse. Janis Adetokumbo (Giannis Antetokounmpo) je upisao dabl-dabl ubacivši 30 koševa uz 12 skokova, dok je Bobi Portis (Bobby) učinio isto sa 25 koševa i 11 skokova. Najbolji pojedinac Voriorsa bio je Stefen Kari (Stephen Curry) sa 20 poena.

Hjuston Rokersi su kod kuće sa 111:97 bili bolji od najbolje momčadi Zapada Finiks Sansa.

Džejlen Gren (Jalen Green) je ubacio 26 koševa, a Kevin Porter 18 i Hjuston je produžio svoj niz pobjeda na domaćem terenu na pet utakmica.

Grin i Porter zajedno su zabilježili 12 skokova i osam asistencija, dok je Alperen Sengun upisao dabl-dabl učinak od 10 poena i 16 skokova za Roketse.

Sanse, koji su igrali bez povrijeđenih startera Kema Džonsona (Cam Johnson) i Devina Bukera (Booker), predvodio je Mikal Bridžis (Bridges) sa 18 poena. Kris Pol (Chris Paul) upisao je 16 koševa i sedam asistencija.

I u zadnjoj utakmici odigranoj sinoć Juta Džez je u Solt Lejk Sitiju sa 121:100 pobijedio Nju Orleans Pelikanse kojima je prekinut niz od sedam pobjeda.

Zion Vilijamson (Williamson) je bio najbolji strijelac utakmice sa 26 pogodaka.

Malik Bisli (Beasley) predvodio je Jutu sa 21 košem, dok su trojica njegovih saigrača upisala dabl-dabl rezultate. Lauri Markanen (Markkanen) je ubacio 19 koševa uz 11 skokova, Džared Vanderbilt (Jarred) sakupio je 18 poena, 14 skokova i šest asistencija, a Voker Kesler (Walker Kessler) je dodao 16 skokova uz 11 poena i tri blokade.