NBA LIGA

Portland pobijedio, Nurkić napustio meč zbog povrede

Parket je napustio u 3. četvrtini, a do tada je ubacio deset poena i zabilježio po četiri skoka i asistencije

Jusuf Nurkić. AP

26.1.2023

Košarkaši Portlanda upisali su novu pobjedu. Trejl Blejzeri su u noći sa srijede na četvrtak savladali Jutu Džezere rezultatom 134:124.

U trijumfu Portlanda nešto više od 18 minuta odigrao je reprezentativac BiH Jusuf Nurkić. Nurkić je utakmicu napustio u 3. četvrtini nakon povrede.

Do tada je ubacio deset poena, uhvatio četiri skoka i zabilježio četiri asistencije. Nurkić je pogodio jednu trojku iz tri pokušaja, za dva je šutirao 3/7, a ubacio je jedno slobodno bacanje (1/1).

Kako su prenijeli američki mediji, Nurkić je osjetio bol u listu. Prije njega se povrijedio i Džoš Hart (Josh).

Portland je loše otvorio utakmicu. Prva četvrtina pripala je Juti (31:19), a onda su u nastavku Nurkić i društvo zaigrali puno bolje.

Trejl Blejzere je predvodio sjajni Demijan Lilard (Damian Lillard) sa 60 poena. Kod Portlanda istakli su se još Džeremi Grant (Jeremi) sa 19 i Anferni Simons (Anfernee) sa 16 ubačaja.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio finski košarkaš Lauri Markanen (Markkanen) sa 24 poena.

Podsjetimo, Portland je u prošlom duelu savladao San Antonio Sparse (147:127). Prethodno je imao pet uzastopnih poraza.