Fenerbahče se vraća u formu: Virtus Bolonja pala bez ispaljenog metka

Ekipa turskog velikana je ubacila 104 poena, a predvodio ih je Dajšon Pier sa 20

Fenerbahče brojao do 100 protiv Virtusa. SCREENSHOT/Twitter

3.3.2023

Fenerbahče slavio protiv Virtusa iz Bolonje na svom parketu rezultatom 104:72(31:14, 27:15, 27:23, 19:20)

Fenerbahče je u na svom parketu apsolutno ponizio ekipu Virtusa iz Bolonje. Košarkaši turskog velikana nisu imali milosti, a od prve četvrtine je zadan tok kojim će utakmica teći.

Fenerbahče je čak uspio na poluvremenu postići duplo više koševa nego gosti iz Italije, pošto je rezultat glasio 59:28 poslije 20 odigranih minuta.

U drugom poluvremenu nisu stali, a košarkaši Virtusa ni u jednom momentu nisu izgledali kao da su bili glavom u Italiji.

Najefikasniji u redovima turskog velikana je bio Dajšon Pier (Dyshawn Pierre) sa 20 postignutih poena , a podršku su mu pružili i Džonatan Motli (Jonathan Motley) i Marko Gudurić sa po 16.

Za italijansku ekipu je Marko Belineli (Marco Bellineli) bio najbolji sa 18 postignutih poena.

Fenerbahče je upisao i svoju 16. pobjedu iz 26 odigranih kola.

Virtus je trenutno na omjeru 12 pobjeda i 14 poraza.