Odlična partija Kamenjaša u pobjedi Budućnosti, istakao se i bivši "Zmaj"

Kamenjaš je namjestio ruku i pogodio osam od deset šuteva

Kamenjaš: Odlična partija. Twitter

28.4.2023

Budućnost našeg reprezentativca Kenana Kamenjaša pobijedila je Megu u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa ABA lige rezultatom 94:77.

Nakon loše prve četvrtine, poslije koje je podgorički tim imao -8 (14:22), uslijedila je puno bolja druga dionica koju je Budućnost privela u svoju korist sa čak 20 razlike (35:15).

Kamenjaš i društvo su na startu treće četvrtine slomili protivnika i na kraju zasluženo slavili sa 94:77.

Bh. reprezentativac je odigrao sjajnu partiju. Ubacio je 20 poena i uhvatio pet skokova, a zanimljivo da je pogodio osam od deset šuteva.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Erik Grin (Green) sa 34 poena, a istakao se i bivši bh. reprezentativac Edin Atić sa 11 ubačaja.

Nikola Đurišić je bio najefikasniji kod poraženog tima sa 17 poena.

Što se Atića tiče, on vjerovatno neće više igrati za reprezentaciju BiH, barem ne dok je selektor Adis Bećiragić zbog njihovog konflikta.