EUROLIGA

Fenerbahče utišao Pirej, uz pomoć svojih navijača tražit će plasman na Fajnal for

Turski tim slavio na gostovanju kod Olimpijakosa u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa

Fener napravio brejk u Pireju. Twitter

28.4.2023

Fenerbahče je napravio brejk u Pireju i poravnao na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Euroligi nakon pobjede protiv Olimpijakosa (82:78).

Meč je bolje otvorio domaći tim koji je nakon deset minuta igre imao 14 poena prednosti (24:10). Fener je uzvratio mnogo boljom drugom dionicom, pa je uoči treće četvrtine uspio smanjiti zaostatak na tri poena (34:37).

Onda je uslijedio rezultatski egal i prava košarkaška drama. Igrači turskog tima dolaze do vodstva minut i po do kraja, kada je Džonatan Motli (Jonathan Motley) pogodio za 77:76.

Marko Gudurić je potom imao priliku ovjeriti pobjedu svog Fenera, ali je promašio jedno od dva slobodna bacanja, ali je stvari ispravio Tajler Dorsi (Tyler Dorsey) koji je povisio prednost na +4 (80:76).

Kostas Slukas je postigao posljednji koš za Olimpijakos, a konačni rezultat postavio je Gudurić, koji je pogodio oba slobodna bacanja.