LIGA ENDESA

Real upisao novi trijumf: Musa briljirao protiv bivše ekipe

Musa: Odličan nastup. Real Madrid BC

3.12.2023

Košarkaši madridskog Reala u 12. kolu španske Endesa lige pobijedili su u svom "WizInk centru" ekipu Rio Breogana rezultatom 91:58, a posebno je briljirao Džanan Musa protiv svog nekadašnjeg kluba.

Nakon što su u četvrtak prekinuli neporaženi niz u Euroligi, nije im dugo trebalo da se vrate na pobjednički kolosijek.

"Kraljevi" su nakon sporog starta od druge četvrtine ubacili u brzinu više i pokazali se kao dominanantan suparnik. Njihova prednost je išla i do 33 poena razlike.

Musa je odigrao sjajan susret, upisavši 17 poena i osam skokova za nešto više od 22 minute provedene na parketu, što je bilo dovoljno da bude najefikasniji u redovima Kraljevskog kluba. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je upisao 11 postignutih poena.

Najefikasniji na cijelom susretu bio je 21-godišnji plejmejker Huan Fernandez sa 19 koševa.

Madriđani su se ovom pobjedom na omjeru od 11 pobjeda i jednog poraza u 12. odigranih kola, dok je Breogan pretposljednji sa tri pobjede u 12 odigranih susreta.