TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Kipar - BiH 66-99

Loš početak utakmice i raspoloženost Kiprana u šutu za tri su nam najveći protivnici

Detalj sa utakmice Kipar - BiH. FIBA

23.2.2024

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovanjem u Nikoziji protiv selekcije Kipra započinje svoj put ka Eurobasketu, koji se igra 2025. godine.

Pobjeda za "Zmajeve" u ovom susretu će biti izrazito važna, s obzirom da će Kipar biti autsajder u našoj grupi i da nas očekuju dva ozbiljna protivnika (Hrvatska i Francuska) u narednim mečevima.

Selektor Adis Bećiragić pozvao je na oprez u ovom susretu, te da se naši reprezentativci ne bi smjeli opustiti. Dodao je da namjeravaju opravdati ulogu favorita.

Tekstualni prijenos utakmice Kipar - BiH pratite uživo na portalu Avaz.ba.

FT - Gotova je utakmica.

40' - Alibegović ponovo pogađa. 66:99 za BiH.

39' - Vojin Ilić iznudio faul, nakon dobrog dodavanja Vrabca. Pogađa ih oba.

39' - Dvocifren je i Alibegović nakon polaganja. BiH vodi 95:66.

38' - Sada se većinom postižu poeni sa linije za slobodna bacanja. Pasijali ih je podijelio za Kiprane.

38' - Tigkas je pogodio dva slobodna bacanja

37' - Brutalno zakucavanje Penave nakon asistencije Sejfića.

36' - Kakva blokada Atića. Stigao je Tigkasa s leđa i zalijepio ga za tablu.

36' - Pogađa Penava oba slobodna. Ova utakmica je gotova, samo je pitanje kojom razlikom BiH upisuje pobjedu.

35' - Pogađa Tigkas trojku. Prvi poeni za plejmejkera u drugom poluvremenu, a pogodio je i Vojin Ilić na drugoj strani.

35' - Pogađa Penava polaganjem u trku. Nemaju rješenja za naše košarkaše. Nakon njega je i Lončar pogodio jedno od dva slobodna.

34' - Veoma ružan udarac je primio Penava. Mihail se postavio, a naš košarkaš se zakucao u njega u punoj brzini.

33' - Nivo iznad je Džanan za ove protivnike! Krade loptu protivniku i polaganjem završava napad. 26 poena je postigao dosad.

32' - Pogađa Mihail šut sa poludistance, ali uzvraća Lončar na drugoj strani.

32' - Dominantan je Kamenjaš pod koševima. Hvata novi skok i iznuđuje novi faul na šutu protivničkih centara. Podijelio ih je naš centar.

31' - Iznudio je Kamenjaš slobodna bacanja i pogodio oba.

31' - Pogađa Vilis u padu ponovo i smanjuje ispod 20 poena razlike za BiH.

31' - Počela je četvrta četvrtina. BiH ima visoku prednost.

30' - Gotova je treća četvrtina. BiH vodi 77:56 i sada će selektor Bećiragić moći odmoriti neke od startera za utakmicu sa Francuskom.

30' - Ozbiljan je igrač Kenan Kamenjaš! Sjajno pogađa nakon dobrog pozicioniranja. I on je dvocifren.

29' - Dvocifren je i Lazić. Sa istekom napada je pogodio polaganje.

28' - Namjestio je ruku i Penava. Pogađa trojku naš reprezentativac.

28' - Dobar sada potez Muse. Asistencijom pronalazi Kamenjaša, a on lijepim polaganjem donosi nove poene.

28' - Brza četiri poena nakon naših grešaka. Ne uspijevamo prelomiti utakmicu.

27' - Selektor Kipra dobiva tehničku grešku. Musa pogađa slobodno bacanje na drugoj strani.

26' - Janaras je uzvratio trojku, ali je Musa nezaustavljiv za Kiprane. Ponovo ulazi u reket i pogađa polaganje.

26' - Nova dobra odbrana koja je pretvorena u napad, a ovaj put Alibegović rješava polaganjem.

25' - Nastavljamo koristiti sporo vraćanje protivnika u odbranu. Atić pogađa polaganje.

25' - Sedmi poen Stilijana za Kiprane. Sada nam on pravi probleme.

24' - Ponovo je Džanan pogodio uz faul. Promašio je slobodno, ali hvata Alibegović i pogađa.

24' - Pogađa Stiliano preko Muse, a onda i Vilis. Bećiragić zove novi tajm aut.

23' - Fauliran je Musa na šutu za tri poena. Pogađa sva tri slobodna bacanja. Briljira naš najbolji košarkaš.

22' - Izlazi lopta iz obruča Kamenjašu.

22' - Nevjerovatan je Vilis. Pogađa novu trojku za Kipar.

21' - Lijepo se Vilis riješio Muse, a onda pogodio u padu.

21' - Atić otvara drugi dio utakmice trojkom.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme.

20' - Gotovo je prvo poluvrijeme. BiH vodi 51:38 nakon prvih 20 minuta igre. Dobra odbrana i smiren napad su nas doveli u ovu prednost.

20' - Simicis pogađa uz faul Alibegovića nakon očitih koraka.

19' - Lazić hvata ofanzivni skok nakon promašaja Atića za lake poene.

18' - Stvari su na svom mjestu. BiH je zategla odbranu i sada novom trojkom idemo na +14.

18' - Nakon dobrog protoka lopte Gegić je napad završio pogotkom za tri.

17' - Tigkas je pogodio, najefikasniji je u selekciji Kipra.

16' - Šta se dešava sa Alibegovićem, odskakutao je do klupe?

16' - Novo sjajno čitanje u odbrani Lazića. Nakon toga je fauliran i imat će slobodna bacanja. Pogodio je oba.

16' - Ponovo dobro trčimo u kontri. Atić pronalazi Gegića koji zakucava.

15' - Prvi poeni Atića nakon lijepe asistencije Gegića.

15' - Pao je Musa, a onda primamo poene na drugoj strani.

14' - Novi veliki promašaj Atića. Da li je povreda razlog ili nešto drugo, ali ne izgleda bh. košarkaš dobro.

14' - Čim igramo dobru odbranu, dešavaju se pozitivne stvari. Sada je Vilis napravio namjernu nad Penavom. Podijelio je slobodna imat ćemo i napad.

14' - Pogodili su dva slobodna, ali je onda Musa ubacio nove poene.

13' - Prekršaj Gegića na polaganju Tigkasa, nakon što smo izgubili loptu. Imat će kiparski plej dva slobodna.

12' - Zakucava Penava na drugoj strani za najveću prednost BiH, ali uzvraća Vilis na drugoj strani.

12' - Učvrstili smo odbranu. Sada je Vilis natjeran na grešku.

11' - Odličan pogodak Vrabca! Zidao je na niskom postu, a onda pogodio uz prekršaj protivnika. Promašio je, ali je uhvatio skok i položio. Vodi BiH 27:32.

11' - Ispada lopta sada Musi iz koša nakon dobrog prodora.

11' - Počela je druga četvrtina!

10' - Gotova je prva četvrtina. BiH vodi 28:27.

10' - Kako loš faul Gegića! S poda je napravio nesportsku, a kiparski košarkaš pogađa uz faul. Neozbiljno igraju naši košarkaši odbranu.

10' - Brutalan si Džanane! Najraspoloženiji je u našoj reprezentaciji. Sjajno je pogodio uz faul. Pogađa i njega.

9' - Trojka za trojku Muse i  Mihaila nakon dobrog poteza kiparskog plejmejkera.

8' - Čim se igra dobra odbrana, odmah smo prešli u vodstvo. Krademo loptu i krećemo u kontru koju završava Lazić zakucavanjem.

7' - Lazić je fauliran na prodoru, malo je nedostajalo da pogodi polaganje. Pogodio je oba i izjednačeno je u Nikoziji.

7' - Uzvraća i Kamenjaš polaganjem na drugoj strani.

7' - Treća već trojka Vilisa. Moraju ga ozbiljnije shvatati naši igrači.

6'- Bravo Džanane! Prodor i polaganje uz faul našeg reprezentativca, ali je promašio slobodno bacanje.

6' - Nevjerovatni Džanan Musa. Odlično je pogodio. Hvatamo priključak. Selektor Kipra zove tajm aut. Gubimo 17:14.

5' - Rafalna paljba Kiprana. Nova trojka, ali Musa pronalazi Alibegovića za polaganje.

5' - Dobra kontra BiH. Atić pronalazi Kamenjaša koji sjajno polaže.

4' - Sjajan prodor Muse. Iznudio je dva slobodna bacanja, pa ih i pogodio.

4' - Nevjerovatno! Nova trojka za Kipar. Vilis sada pogađa.

3' - Pogađa Alibegović i smanjuemo, a onda i zakucavanje Kamenjaša. 11:6. Vraća se BiH.

2' - Treća trojka za Kipar, a strijelac je  Tigkas, a onda i izgubljena lopta Atića. 11:2 za Kipar. Grozan početak, Bećiragić je primoran pozvati tajm aut.

2' - Dobar pokušaj Lazića, ali izlazi lopta iz koša.

1' - Već druga trojka Kiprana u ovom dijelu susreta. 6:2 za domaću selekciju.

1' - Kipar otvara utakmicu trojkom Vilisa, ali uzvraća Musa polaganjem.

1' - Počeo je susret u Nikoziji.

Početna petorka BiH glasi: Atić, Musa, Kamenjaš, Lazić i Alibegović.

Selektor Bećiragić se odlučio za ovih 12 košarkaša: Adin Vrabac, Džanan Musa, Amar Alibegović, Edin Atić, Amar Gegić, Ajdin Penava, Adnan Arslanagić, Kenan Kamenjaš, Markus Lončar, Aleksandar Lazić, Vojin Ilić i Ismet Sejfić.