ZATRPAO KOŠ LJUTOG RIVALA

Maestralni Musa doveo Real na korak od finala Endesa lige

Ponovo je bio sjajan i najefikasniji u madridskom timu iako je na parketu proveo samo 21 minutu

S večerašnje utakmice. Platforma X

31.5.2024

Košarkaši Real Madrida slavili su i u drugoj utakmici polufinalne serije španske Endesa lige protiv Barcelone rezultatom 104:98.

Ponovo je briljirao bh. reprezentativac Džanan Muse koji je bio najefikasniji pojedinac madridskog sastava sa 18 poena.

Musa je na parketu proveo 21 minutu. Šutirao je bez greške sa linije za slobodna bacanja (5/5), ubacio je dva od tri pokušaja za dva i tri od šest za tri. Dodao je i dvije asistencije i dva skoka.

Nakon što je uvodna četvrtina pripala Barceloni, Musa i društvo su dodali gas. Drugu dionicu su priveli u svoju korist sa šest poena razlike, a onda su u trećoj "slomili" rivala.

Osim Muse, u pobjedničkom timu istakao se i Serhio Ljulj (Sergio Llull) s 16 ubačaja.

Kod Barcelone je najefikasniji bio Jan Veseli (Vesely) s 25 poenom, 15 je dodao Tomaš Satoranski (Tomas Satoransky).

Realu za plasman u finale treba još jedna pobjeda, a treći duel ove dvije ekipe igra se u nedjelju.

U drugom polufinalnom paru Mursija ima 2:0 protiv ekipe Unikahe.