NOGOMET

Sarajčić: Ostaje nam da pregledamo igrače i trenere

Nakon izjave Adisa Haljevca o bakljama na Piroti

S. P.

4.11.2014

Nakon izjave predsjednika Komiteta za stadione i sigurnost NS BiH Adisa Haljevca, povodom posljednjih nereda na našim stadionima, o slučaju da je fizioterapeut kluba ubacio torbu sa pirotehnikom na tribine stadiona Pirota iz NK Travnik odmah je uslijedila reakcija. Sportski direktor vezira Midhet Sarajčić istakao je da se na Piroti provode sve potrebne mjere sa aspekta bezbjednosti i da posljednjih nekoliko godina u Travniku nije bilo ozbiljnijih incidenata. Stoga ga je iznenadila izjava Haljevca u kojoj nije precizirao o čijem se fizioterepeutu radilo.

- Na stadionu Pirota posebnu pažnju posvećujemo bezbjednosti svih aktera utakmice na tribinama, terenu, svlačionicama, službenim prostorijama, pa čak i okolini stadiona. Naša služba obezbjeđenja ima visok nivo saradnje sa policijom i zaštitarskim agencijama i već izvjesno vrijeme na Piroti nema incidenata. Gospodin Haljevac je trebao navesti o čijem se fizioterapeutu radilo, jer naši navijači "Gerila" sjede na istočnoj tribini i nemaju nikakvih kontakata sa ekipom. Sa druge strane, svlačionice gostujuće ekipe nalaze se uz prostor za gostujuće navijače i moguće je da ima istine u njegovom navodu za šta mi ne znamo. Nije dobro da nas sada prozivaju pred važnu utakmicu protiv Željezničara, pa nam sada ostaje samo da pored navijača pregledamo igrače, trenere, fizioterapeute, ekonome i ostale, kako bi i na taj način spriječili unošenje pirotehnike na stadion, rekao je Sarajčić.

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.