Juniori Želje prokockali prednost u Zagrebu

Piše: S.Me.

31.10.2017

+6

U prvoj utakmici juniora Željezničara i Lokomotive iz Zagreba bilježimo neriješen rezultat 1:1.

"Plavi" sa Grbavice u Zagrebu su odigrali dobru utakmicu i bili su bolji tim sa mnoštvo prilika kojih su stvorili u toku utakmice.

U  prvom poluvremenu gosti kreću malo u grču, da bi nakon otvaranja juniori Želje krenuli sa svojom dobrom igrom. Bilježimo nekoliko dobrih prilika za "Plave", ali domaći dobro sprečavaju sve te pokušaje.

"Plavi" od 41. minute vode sa 1:0 protiv Lokomotive, a strijelac je bio Beširević nakon sjajne akcije. Tim se rezultatom i odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, ali ne prave  konkretne prilike. Željo je u međuvremenu imao i nekoliko kontri koje su bile veoma opasne.

Domaća Lokomotiva izjednačava protiv Željezničara u 74. minuti preko Vranjkovića. Isti igrač samo četiri minute poslije dobiva svoj drugi žuti karton.

U 81. minuti, sa igračem manje, domaći dolaze do penala koji izvodi Skansi, ali Dujmović brani.

Do kraja utakmice nije bilo promjena pa je meč završen neriješenim rezultatom.