Francuzi na "suhi talenat" pobijedili Peru za osminu finala

Slavlje igrača Francuske nakon gola

21.6.2018

+11

Francuska je pobijedila Peru u drugom kolu C grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji 1:0. Ranije su u ovoj grupi Danska i Australija remizirale odigravši 1:1.

Na početku meča Peru je u prvih sedam, osam minuta bio konkurentan u napadu, od tada je krenula ofanziva "Trikolora" koja je trajala sve do kraja prvog poluvremena. Peruanci su pokušavali preko Floresa i Gerera da iskreiraju završnicu, ali su ih Varan i Umtiti dobro zatvarali.

Prvi udarac u okvir gola Peru je imao u 31.minuti kada je Gerero primio loptu Kueve sa lijeve strane, ali je šutirao u Lorisa sa sedam metara od gola.

Četiri minute kasnije stigla je kazna za promašeni zicer Gerera. Pogba je ubacio do Žirua, koji je bio izblokiran, ali je akciju dobro pratio Mbape koji je natrčao na odbijenu loptu i sa tri metra je sproveo u mrežu za 1:0.

Francuzi su bili bolji u prvom dijelu igre, igrali su lepršavo i atraktivno i na pauzi otišli sa zasluženim vodstvo 1:0.

U drugi dio Peruanci su ušli ofanzivnije i mogli su doći do izjednačenja već u 50. minuti kada je Akvino dobro šutirao iz prve s velike udaljenosti, no pogodio je lijevu stativu.

I u nastavku su Peruanci napadali. U 61. minuti Kariljo je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla iznad prečke Lorisovog gola. Peru je pokušavao po svaku cijenu da postigne gol. Mijenjali su strane napada, no nije bilo uspješne realizacije.

Konačno, u 70. minuti Francuzi su pokazali kakvu takvu želju u napadu, visokim presingom, no Peruanci su se lako oslobodili pritiska. Do kraja meča Peru je pokušao svim snagama da dođe do izjednačenja, ali nije bilo opasnosti po gol Francuza, pa su tako Francuzi slavili prolazak u narednu fazu takmičenja.

TOK UTAKMICE:

90+4' KRAJ UTAKMICE

89' Pogba izlazi iz igre, a umjesto njega ulazi N'Zonzi. (Francuska)

86' Pogba (Francuska) je dobio žuti karton.

83' Prvi pokušaj Francuza poslije duže vremena, odlazi pored gola.

81' Akino (Peru) je zaradio žuti karton.

80' Druga izmjena u Francuskoj. Grizman je izašao, umjesto njega Fekir.

76' Mbapea na terenu mijenja Dembele i to je prva izmjena u taboru Francuske.

71' Visok presing Francuza, kojeg se Peruanci lako oslobađaju.

66' Teško unutar kaznenog prostora stvaraju Peruanci šanse, pa zato pokušavaju šutevima s distance. Šutira Kariljo, lopta još jednom preko gola.

61'  Kariljo šutira sa dvadesetak metara, ali lopta ide iznad prečke Lorisovog gola. Peru u posljednjih nekoliko minuta sve žešće napada.

57' Propala je šansa za Peru koji sada pokušava da napadne, ali bez mnogo opasnosti po gol Francuza.

55' Neprecizna dodavanja i loša igra Francuske.

50' Peruanci pogađaju stativu! Akvino (Peru) je dobro šutirao iz prve s velike udaljenosti, ali je pogodio lijevu stativu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Farfan (Peru) je ušao u igru, a teren je napustio Jotun. Rodriges (Peru) izazi iz igre, umjesto njega na terenu je Santamarija.

45+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Grizman maestralno pronalazi Ernandesa koji sam iskosa šutira u gol, ali golman Perua brani.

40' Opasna kontra Francuza, ali je istrčao Galjese i spasio Peruance.

34' GOOOOOOOL. Francuska vodi 1:0. Mbape je strijelac.

31' Prvi udarac u okvir gola za Peru imao je Gerero koji je primio loptu Kueve sa lijeve strane. Kasnio je Umtiti jer je probao da presiječe to dodavanje, ali Gerero je šutirao u Lorisa sa sedam metara od gola.

30' Peru uglavnom napada po desnoj strani, ali nedostaje realizacija.

26' Malo je popustio pritisak Francuske.

23' Gerero (Peru) je dobio žuti karton zbog prekršaja.

16' Mbape pada u kaznenom prostoru, penala nema.

16' Matuidi (Francuska) je napravio prekršaj i dobit će žuti karton.

15' Dosta sreće za Peruance! Rafael Varan je glavom poslao loptu prema suprotnom uglu gola Perua sa prve stative i promašio za nekoliko centimetara.

12' Pored Žirua su na dvadesetak metara od gola bila trojica igrača Perua, jedan od njih je izbio loptu koja uz mnogo sreće dolazi do Grizmana u kaznenom prostoru, koji iz prve šutira i promašuje.

9' Dobar prodor Karilja, međutim, u kaznenom prostoru nije bilo nikog od njegovih saigrača.

5' U prvih pet minuta nije bilo prilika ni na jednoj strani.

2' Već na početku Peruanci pokazuju da Mbapea neće ostavljati samog. Pored njega se odmah stvore dva ili tri igrača.

1' Počela je utakmica između Francuske i Perua. Prvi sa centra krenuli su Francuzi.