"Rosoneri" ostali na četvrtoj poziciji

V. Dedić

26.1.2019

+4

Milan i Napoli remizirali su u derbiju 21. kola Italijanske Serije A, konačan rezultat bio je 0:0.

Gledali smo otvorenu utakmicu sa obje strane, ali na kraju nije bilo pogodaka.

Gosti prvi prijete preko Hoze Kaljehona (Jose Callejon) u 6. minuti, pucao je Španac iz voleja u donji desni ugao, ali je Donaruma (Donnarumma) sjajno odbranio.

Samo četiri minute kasnije velika šansa za "Rosonere", Patrik Kutrone (Patrick Cutrone) je primio precizan pas u šesnaestercu i pucao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena po jedna dobra prilika na obje strane, za goste opet Kaljehon, a za domaćine u dobroj poziciji našao se Frank Kesi (Franck Kessie).

U drugom poluvremenu Napolitanci pokušavaju preko dvojca iz Poljske, prvo u 65. minuti, Arkadiuš Milik (Arkadiusz) šutira direktno u golmana Milana, a dvije minute kasnije neprecizan je i Pjotr Zjelinski (Piotr Zielinski).

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje, Fabijan Ruiz (Fabian) je dobio drugi žuti karton u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Milan je ostao na četvrtoj poziciji, a Napoli sada za prvoplasiranim Juventusom zaostaje 8 bodova.