Mančester junajted golom Rašforda savladao Lester

Vardi i društvo nisu uspjeli izbjeći poraz na svom terenu

3.2.2019

+5

Mančester junajted je. u okviru 25. kola engleske Premijer lige. u gostima savladao Lester rezultatom 1:0.

Od samog početka meča Junajted je dominirao na terenu, a u zasluženo vodstvo došao je u 9. minuti, kada je nakon asistencije Pola Pogbe (Paul) strijelac bio Markus Rašford (Marcus Rashford). U 12. minuti  Džesi Lingard (Jesse) je pokušao, ali pogodio je odbrambenog igrača i nije bilo opasnosti po gol domaćina. Lester je zaprijetio u 25. minuti preko Džejmsa Medisona (James Maddison), koji je iskušao svoju sreću sa ruba šestnaesterca, ali je njegov pokušaj bio preslab da bi savladao golmana. U nastavku je Lester pokušavao da dođe do izjednačenja, no na odmor se otišlo pri minimalnim vodstvom Mančester junajteda.

Na početku drugog poluvremena, Lester je zaigrao mnogo bolje. U 48. minuti Medison je imao briljantnu solo akciju. Prevario je nekoliko protivnika, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali samo pored desne stative. U 61. minuti Džejmi Vardi (Jamie Vardy) šutirao je po sredini gola, međutim golman Junajteda De Hea (De Gea) je fenomenalnom odbranom uspio sačuvati svoju mrežu. Osam minuta kasnije, Harvi Barns (Harvey Barnes) ostao je sam na rubu šesnaesterca i šutirao pored stative. Vardi i društvo silno su željeli postići pogodak, a u 77. minuti pokušao je i Rašid Gezal (Rachid Ghezzal) iz dalekometnog slobodnjaka, međutim, De Hea mu je sjajno odbranio. Do kraja meča,  Lester je pokušavao da dođe do gola i izjednačenja, međutim, nije uspio i Junajted je slavio važnu pobjedu.