TURSKA

Meč obilježio žestok okršaj igrača: Gol Bajića nedovoljan Bašakšehiru, Galatasaraj osvojio titulu

Bajić: Postigao gol u 17. minuti, ali je bilo uzalud. AFP

A. Ču. / Avaz.ba

19.5.2019

Galatasaraj je novi prvak Turske. Pogodak Riada Bajića nije bio dovoljan Bašakšehiru, čija se odbrana protiv domaćina na Turk Telekom areni raspala u drugom poluvremenu derbija čitave lige, pa je njegov i klub Edina Višće poražen u pretposljednjem kolu turske Superlige.

Domaći Galatasaraj slavio je golovima --- i tako osvojio tituli prvaka, iako je Bašakšehir tokom većeg dijela šampionata predvodio karavan.

Napravio je istanbulski velikan veliki preokret i u od 64. minute je poveo protiv Bašakšehira sa 2:1.

Nakon gola bivšeg igrača Želje glavom u 17. minuti za Galatasaraj je izjednačio Sofijan Feguli (Sofiane Feghouli) u 47. minuti pogodio, a za preokret se pobrinuo Henri Onjekuru (Henry Onyekuru), koji je iskoristio veliku grešku odbrane i pogodio u 64. minuti. Galata je tako kolo prije kraja na 66 osvojenih bodova, tri više od glavnog rivala i ima bolji međusobni omjer i gol-razliku.

Edin Višća odigrao je čitavu utakmicu, dok je Bajića zamijenio Robinjo (Robinho) u 81. minuti.

Utakmicu je obilježio između ostaloga i sukob, žestok okršaj igrača u prvom poluvremenu.