Žestok sukob Gasperinija i Mihajlovića: Italijan završio na tribinama

U glavnim ulogama utakmice između Atalante i Bolonje bili su treneri

Mihajlović i Gasperini. Getty Images

A. M. / Avaz Sport

21.7.2020

Velike varnice "prštale" su tokom prvog poluvremena utakmice 35. kola Serije A između Atalante i Bolonje.

Atalanta je slavila pobjedu rezultatom 1:0, ali nije rezultat ono što će pamtiti gledaoci.

U glavnim ulogama bili su treneri oba tima - domaći Đan Pjero Gasperini (Gian Piero Gasperini) i gostujući Siniša Mihajlović, koji su u 36. minuti zaradili javne opomene. Mihajlović je prošao sa žutim kartonom, dok je Gasperini isključen.

Razlog zbog kojeg su podignute tenzije je žestok prekršaj igrača Atalante nad Bolonjinim, te burna reakcija Mihajlovića koji je počeo vikati na Gasperinija koji je protestovao kod sudija.

Glavni sudija je zatim prišao klupama kako bi dao žute kartone obojici, a Gasperini je nastavio da priča, pa je Mihajlović od sudije tražio da ga isključi, što je ovaj i učinio.