Dinamo deklasirao Lokomotivu

Gojak. Arhiv

Piše: Avaz Sport

17.8.2020

Hajduk našeg Darka Todorovića (23) je u 1. kolu 1.HNL-a na svom terenu savladao (2:0) Istru , a naš reprezentativac je upisao asistenciju.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi Dimitrov u 72. minuti doveo klub iz Splita u vodstvo. Konačnih 2:0 postavio je Gurčo (Gyurcso) u 84. minuti, nakon asistencije našeg Todorovića koji je igrao od 46. minute. To mu je ujedno bio i debitantski nastup za Hajduk.

S druge strane, svih 90 minuta na poziciji stopera odigrao je U-21 reprezentativac BiH Nihad Mujakić (22).

Također, i zagrebački Dinamo je pobjedom ušao u novu sezonu i u prvom kolu razbio Lokomotivu sa čak 6:0.  Dva gola postigao je Majer, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Ivanušec, Gavranović, Andrić i Oršić.

Naš Amer Gojak (23) odigrao je svih 90 minuta za Dinamo i asistirao za drugi gol, a Luka Menalo (24) je igrao od 78. minute. Treći bh. reprezentativac iz Dinama Izeta Hajrovića (29) nije bilo u konkurenciji u ekipu.

Za poraženi tim Lokomotive od prve minute su igrali Kemal Osmanković (23) i Stipo Marković (25).