{Kraj} / Lion - Bajern 0:3: Bavarci zasluženo u finalu

PSG-u će se u finalu pridružiti pobjednik duela Lion - Bajern

Slavlje fudbalera Bajerna. Goal.com

Piše: A. M. / Sport Avaz

19.8.2020

KRAJ - Bajern je zasluženo u finalu!

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

88' - GOOOL! Levandovski pogađa za 3:0!

79' - Kutinjo je postigao gol, ali sudija je odlučio poništiti ga zbog ofsajd pozicije.

70' - Nakon dvije velike šanse Liona Bavarci su stali na loptu i uveli utakmicu u mirniji tok.

60' - Nova odlična situacija za Ekambija, ali je pod teretom brojnih pokušaja očajno šutirao iz izgledne pozicije.

58' - Bavarci su izgubili loptu na svojoj polovini, ona je došla do Ekambija, koji je bio oči u oči s Nojerom, ali je šutirao pravo u njega i upropastio još jednu sjajnu šansu.

56' -  Prva prilika u nastavku za Lion. Marselo je šutirao, Nojer odlično brani.

51' - Bajern je imao priliku da stavi tačku na ovaj meč! Ivan Perišić je šutirao, brani Lopez.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Oba trenera napravila su po jednu promjenu na početku drugog dijela.

POLUVRIJEME - Nije bilo sudijske nadoknade. Bajern vodi 2:0.

41' - Bajern kontroliše utakmicu. Fudbaleri Liona nisu napravili ništa nakon primljenih golova.

38' - Odličan centaršut Gnabrija, lopta je okrznula desnu stativu gola Liona.

33' - GOOOL! Gnabri je udvostručio prednost Bajerna. Levandovski je šutirao, Lopez odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Gnabri i pospremio je u mrežu!

30' - Udarac Levandovskog brani Lopez.

25' - Gnabri šutira, ali Lopez brani! Imao je bolje rješenje!

18' - GOOOL! Stiže kazna! Gnabri pogađa za vodstvo Bajerna!

17' - Još jedna stopostotna prilika za Lion. Toko Ekambi je pogodio stativu.

15' - Nakon uvodnih petnaest minuta Lion opasniji. Francuzi su imali konkretnije prilike za postizanje gola.

10' - Prilika za Bajern. Gorecka je šutirao nakon duplog pasa, ali Lopez krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

4' - Velika šansa za Lion! Memfis Depaj (Memphis Depay) je izašao oči u oči s Manuelom Nojerom (Neuer), predriblao ga, ali je pogodio mrežu s vanjske strane.

1' - Počela je utakmica. Fudbaleri Bajerna su krenula sa centra.

Večeras je na rasporedu drugi polufinalni duel Lige prvaka.

PSG-u će se u finalu pridružiti pobjednik duela Lion - Bajern.