Real Madrid na Kamp Nou slavio protiv Barcelone

Pjanić s klupe odgledao poraz svoje ekipe

Ramos: Strijelac drugog gola za "Kraljeve". AFP

24.10.2020

U najvećem španskom derbiju, čuvenom "El Klasiku", odigranom u okviru 7. kola La Lige, Real Madrid je slavio na Kamp Nou protiv Barcelone s 1:3.

Samo otvaranje utakmice donijelo je dosta uzbuđenja. Gosti su prvi poveli u 5. minuti golom Federika (Federico) Valverdea, koji je pogodio poslije sjajnog proigravanja Karima Benzeme.

Barcelona dolazi do ekspresnog izjednačenja u 8. minuti. Žordi (Jordi) Alba je probio po lijevoj strani i asistirao za Ansua Fatija, koji pogađa za 1:1.

Pokušao je Lionel Mesi (Messi) u 24. minuti poslije solo prodora, ali je siguran bio Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois).

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom šansom za Barcelonu, koju je propustio Fati u 52. minuti.

Samo dvije minute kasnije veliku priliku imao je Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho), koji šutira glavom pored gola.

Real dolazi do novog vodstva u 63. minuti. Glavni sudac meča Huan (Juan) Martinez Munuera je uz pomoć VAR-a dosudio penal za goste, koji u gol pretvara Serhio (Sergio) Ramos.

Čudo i sjajni Neto spasili su Barcu u finišu meča da ne primi još nekoliko golova. Neto se u 86. i 87. minuti istakao s nekoliko fenomenalnih intervencija, odbranivši udarce Toniju Krosu (Kroosu) i Ramosu.

Zatim je Žunior Vinisius (Junior Vinicus) imao odličnu priliku, ali je šutirao pored gola.

Barca ipak prima još jedan gol. Pobjedu "Kraljeva" ovjerava Luka Modrić majstorskim golom u 90. minuti.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je poraz svoje ekipe odgledao s klupe.

Barceloni je ovo bio drugi poraz, a Realu četvrta pobjeda, kojom se privremeno probio na čelo tabele.