Prva pobjeda za Cimirota, Grahovac asistent

Nastupila tri bh. internacionalca

Cimirot: Odigrao cijeli meč. AFP

26.11.2020

Standard Lijež bh. reprezentativca Gojka Cimirota slavio je pobjedu protiv Leh Poznanja, koja mu je bila prva u četiri utakmice grupe D.

Rezultat je glasio 2:1, a prvi do vodstva došli su gosti golom Mikael Ishaka u 61. minuti.

Standard dolazi do izjednačenja već u 63. minuti preko Abdulaa Tapsobve (Abdoul), iako je od kraja prvog poluvremena igrao s igračem manje.

Pobjedu mu donosi Konstantinos Laifis u 93. minuti.

Cimirot je na terenu proveo cijeli meč, baš kao i Stjepan Lončar za Rijeku, koja je poražena na gostovanju kod Napolija s 2:0.

Armando Anastasio je u 41. minuti postigao autogol, da bi Irving Lozano (Hirving) u 75. postavio konačan rezultat.

Srđan Grahovac bio je asistent u pobjedu Rapida nad Dandalkom 1:3 u grupi B.

Grahovac je asistirao za prvi gol Kristofa Knasmilnea (Christoph Knasmullner) u 11. minuti, a preostala dva gola bila su djelo Erkana Kare (Ercan).