Mečevi 31. kola prvenstva Njemačke

Igrači Bajerna razočarani. AFP

A. M.

24.4.2021

Odigrane su četiri utakmice subotnjeg programa Bundeslige. Majnc je odgodio proslavu Bajernove titule savladavši minhenski tim sa 2:1.

Borusija Dortmund je pobjedom na gostovanju Volfsburgu 0:2 nastavila borbu za Ligu prvaka, a oba gola za "Milionere" postigao je Erling Haland (Haaland).

Union je u Berlinu savladao Verder sa 3:1 i gurnuo ga u grčevitu borbu za opstanak. Het-trik u pobjedi tima iz prijestolnice zabilježio je Džoel (Joel) Pohjanpalo.

Jedini meč bez pobjednika u terminu od 15 sati i 30 minuta odigrali su Frajburg i Hofenhajm, a rezultat je bio 1:1. Naš Ermedin Demirović priliku je dobio od prve minute, a zamijenjen je u sudijskoj nadoknadi. Treba spomenuti i da je postigao gol u 54. minuti koji je poništen zbog ofsajd pozicije.

Bajern je u ovom kolu mogao i matematički osigurati titulu prvaka Njemačke, ali je ostao na 71 bodu, 10 više od drugoplasiranog Lajpciga.