Četiri kola prije kraja Lil je prvi na tabeli sa 73 boda, PSG ima 72, dok je Monako na 71

Slavlje fudbalera Lila. AFP

A. M.

25.4.2021

Burak Jilmaz (Yilmaz) s dva gola i asistencijom je najzaslužniji za veliki preokret i pobjedu Lila na gostovanju Lionu 2:3. Ovim trijumfom Lil je ponovo preuzeo prvo mjesto na tabeli Lige 1 od PSG-a.

Domaće je u vodstvo doveo Slimani u 20. minuti, a već u 35. Lion je duplirao prednost. Lopta je nakon slobodnog udarca slučajno pogodila defanzivca Lila i ušla u mrežu.

Lil se u igru vratio u završnici prvog poluvremena. Sjajnim golom Burak Jilmaz iz slobodnog udarca smanjio je na 2:1. U 60. minuti gosti su došli do izjednačenja. Raspoloženi Jilmaz pronašao je Davida koji pogađa mrežu Liona za 2:2.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minuti. Jazići je poslao sjajnu loptu u prostor, odlično je istrčao Jilmaz i majstorski savladao golmana Liona za veliki preokret i možda tri boda vrijedna titule.

Četiri kola prije kraja Lil je prvi na tabeli sa 73 boda, PSG ima 72, dok je Monako na 71. Lion je četvrti sa 67 i čini se da oprostio od borbe za titulu.