Prva utakmica bez Mesija: Barcelona slavila u odličnoj utakmici sa šest golova

Katalonski klub pobijedio Real Sosijedad sa 4:2

Slavlje kod prvog pogotka. TWITTER

Piše: E. Ćosić

15.8.2021

Barcelona je pobjedom nad Real Sosijedadom rezultatom 4:2 otvorila sezonu i krenula u život bez Lionela Mesija (Messi), dugogodišnjeg najboljeg fudbalera koji je po isteku ugovora otišao u PSG.

Odlično je započela utakmica za "Blaugranu". U 19. minuti Džerar Pike (Gerard Pique) koristi centaršut Memfisa Depaja (Memphis Depay) i glavom pogađa za 1:0. U drugoj minuti nadoknade prvog dijela Martin Brajtvajt (Braithwaite) pogađa za 2:0.

Isti igrač je postigao novi gol u 59. minuti i kada se činilo da će Barcelona upisati siguran i uvjerljiv trijumf, aktivirali su se gosti.  U 82. minuti Lobete Sienfuegos (Cienfuegos) postiže gol za 3:1, a samo tri minute kasnije Mikel Ojarzabal (Oyarzabal) vraća Sosijedad u život.

Međutim, pitanje pobjednika golom u 91. minuti riješio je Serđi Roberto (Sergi). Inače, naš reprezentativac Miralem Pjanić nije bio ni u rosteru Barcelone.