ITALIJA

Ni sjajni Riad Bajić nije pomogao Breši

Krotone nakon penala izborio plasman u 1/16 finala italijanskog Kupa

Bajić: Gol i asistencija u regularnom vremenu, siguran i u raspucavanju. FACEBOOK

Piše: E. Ćosić

16.8.2021

Fudbaleri Breše koju sa klupe predvodi legendarni Filipo Pipo Inzagi (Filippo Pippo Inzaghi) nije uspjela premostiti prepreku zvanu Krotone za plasman u šesnaestinu finala italijanskog Kupa, pošto je nakon 2:2 u regularnom vremenu poražena sa 4:2 u penal seriji.

Breši nije pomogao ni odlični Riad Bajić koji je zabilježio gol i asistenciju u regularnom dijelu, a onda u raspucavanju bio siguran izvođač penala.

Krotone je do vodstva doveo Miloš Vulić pogotkom u 26. minuti. To je bio jedini gol u prvom dijelu, a onda je na samom startu drugog poluvremena Riad Bajić namjestio gol Tomu Van De Luiju (De Looi). U 67. minuti bh. napadač se pogađa nakon dodavanja Dimitrija Bislija i svom timu donosi preokret.

U 76. minuti Samuele Mulatieri (Mulattieri) pogađa za 2:2, a kako se rezultat nije mijenjao do kraja regularnog toka, a potom ni u produžecima pristupilo se penalima. Bolje se snašao Krotone koji je slavio sa 4:2, a jedna od dvojice sigurnih izvođača Breše bio je Riad Bajić.