Fudbaler Sarajeva pogodio u sudijskoj nadoknadi za bod svog tima

Hebibović: Sjajan gol. ARHIV

E. Ćosić

3.10.2021

U jednom od derbija 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Tuzla Cityja i Sarajeva podijelili su plijen, odigravši 1:1.

Tuzlanski tim je poveo već u 5. minuti kada je Sulejman Krpić iskoristio asistenciju Ajdina Nukića i matirao Belmina Dizdarevića za rano vodstvo. U nastavku je Adnan Džafić imao dobru priliku, ali je u 12. minuti njegov pokušaj golman gostiju odbiju u korner.

Malo je nedostajalo da Sarajevo dođe do izjednačenja u 21. minuti, kada se poigravao golman domaćih Nevres Fejzić, a umalo je to kaznio Dražen Bagarić. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

U nastavku se ističe prilika Džafića iz 58. minute, ali fudbaler Tuzla Cityja nije kaznio grešku Amera Dupovca. I kada se činilo da će Tuzlaci doći do velike pobjede, rezervista Anel Hebibović je postigao sjajan gol u 91. minuti.

Brzonogi fudbaler je natrčao na odbitak te sa nekih dvadesetak metara matirao Fejzića koji je bio nemoćan.