Portugalac postigao dva gola u remiju protiv Atalante

Ronaldo: Drugi gol večeras. AFP

Piše: E. Ćosić

2.11.2021

Mančester junajted je dva puta gubio u Bergamu, ali se dva puta vraćao zahvaljujući fenomenalnom Kristijanu Ronaldu (Cristiano). Portugalac je bio dvostruki strijelac, a za remi je pogodio u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Atalanta je povela u 12. minuti pogotkom Josipa Iličića, a poravnanje je donio Ronaldo u nadoknadi prvog dijela. U 58. minuti je Duvan Zapata donio novo vodstvo timu iz Bergama, ali ga je ponovo poništio Portugalac koji je dao novi gol u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultati ostalih utakmica:

Bajern - Benfika - 5:2

Dinamo Kijev - Barcelona 0:1

Juventus - Zenit 4:2

Sevilja - Lil 1:2

Viljareal 2:0

90. - Kraj utakmice u Bergamu. Završeni su i ostali susreti.

90+2. - GOOOOOOOL! Ponovo Ronaldo! Sada je 2:2 u Bergamu!

90. - Pet minuta nadoknade u Bergamu.

90+3. - Juventus – Zenit 4:2: GOL! Azmun matira Ščešnog, 4:2 je u Torinu.

89. - Viljareal - Jang Bojs 2:0: GOL! "Žuta podmornica" je ovjerila trijumf, Danjuma je strijelac drugog pogotka.

87. - Van De Bek i Sančo mijenjaju Brunu i Mektomineja.

85. - Bajern – Benfika 5:2: GOL! Het-trik Levandovskog koji je u finišu prvog dijela promašio i jedanaesterac.

82. - Juventus – Zenit 4:1: GOL! "Stara dama" je završila posao u Torinu, Alvaro Morata je sada postigao.

75. - Bajern – Benfika 4:2: GOL! Nunez pogađa, golijada na Alijanc Areni.

74. - Juventus – Zenit 3:1: GOL! Federiko Kijeza udvostručuje prednost "Stare dame".

71. - Promjena kod Atalante, Muriel mijenja Iličića.

70. - Pogled na tabelu grupe F s trenutnim rezultatima u Bergamu i Viljarealu.

Pogled na stanje grupe F s trenutnim rezultatima. UEFA

70. - Dinamo Kijev - Barcelona 0:1: GOL! Ansu Fati pogađa, Katalonci vode u Kijevu!

69. - Dvostruka promjena u Junajtedu. Kavani i Matić ulaze u igru umjesto Rašforda i Pogbe.

61. - Bajern – Benfika 4:1: GOL! Svoj drugi pogodak, a četvrti za Bajern postiže fenomenalni Robert Levandovski.

58. - GOOOOOOOL! Duvan Zapata postiže gol za novo vodstvo Atalante! Provjeravao je VAR pogodak napadača tima iz Bergama,  a nakon gledanja usporene snimke Slavko Vinčić je pokazao na centar. Atalanta vodi s 2:1!

56. - Juventus - Zenit 2:1: GOL! Ponovo vodi Juve i ponovo je strijelac Paulo Dibala. Argentinac je ovog puta došao do pogotka s penala.

55. - Viljareal - Jang Bojs 1:0: VAR! Fasnaht postiže gol za poravnanje na stadionu De la Keramika, ali VAR poništava taj gol.

52. - Sevilja - Lil 1:2: GOL! Preokret na Sančez Pichuanu, Ikone je pogodio!

51. - Skot Mektominej je zaradio žuti karton kod Junajteda.

50. - Bajern - Benfika 3:1: GOL: Leroj Sane pogađa, Bavarci ponovo imaju dva gola prednosti!

46. - Đimsiti će kod Atalante igrati drugo poluvrijeme umjesto Marija Pašalića.

45. - Poluvrijeme.

45+1. - GOOOOOOL! Kristijano Ronaldo postiže novi gol za Mančester, sada je 1:1 u Bergamu!

43. - Sevilja - Lil 1:1: GOL! David s penala poravnava rezultat na Sančez Pichuanu.

38. - Bajern - Benfika 2:1: GOL! Benfika smanjuje zaostatak na Alijanc Areni, strijelac je Morato.

38. - Varane ide van, a Solskjer u igru umjesto povrijeđenog defanzivca šalje Mejsona Grinvuda.

36. - Viljareal - Jang Bojs 1:0: GOL! Kapu pogađa, povela je "Žuta podmornica".

32. - Bajern - Benfika 2:0: GOL! Serž Gnabri je udvostručio prednost svog tima.

26. - Bajern - Benfika 1:0: GOL! Robert Levandovski pogađa za vodstvo "Bavaraca".

26. - Juventus – Zenit 1:1: GOL! Zenit dolazi do poravnanja nakon nespretne reakcije Leonarda Bonućija.

15. - Sevilja – Lil 1:0: GOL! Lukas Okampos dobija asistenciju od Mira, te matira Grbića.

12. - GOOOOL! Iličić pogađa na asistenciju Zapate, Atalanta vodi!

11. - Juventus – Zenit 1:0: GOL! Paulo Dibala postiže gol za vodstvo "Stare dame". Ovo je prvi pogodak večeri.

7. - Palomino je izblokirao pokušaj Mektomineja, a loptu je skrenuo u okvir gola. Ostaje 0:0.

2. - Ronaldo je odmah zaprijetio, ali brani to Muso. Nije ovo bilo pretjerano opasno, ali je vrijednos spomena.

1. - Početak utakmice na Bergamu, ali i na ostalim terenima!

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola grupne faze Lige prvaka između Atalante i Mančester junajteda. S posebnim fokusom ćemo pratiti dešavanja sa stadiona u Bergamu, a uporedo ćemo pratiti događanja i na ostalim terenima.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili Gasperini i Solskjer, treneri Atalante i Junajteda.

Atalanta: Muso, De Ron, Demiral, Palomino, Zapakosta, Frojler, Kopmajners, Mele, Iličić, Pašalić i Zapata.

Mančester junajted: De Hea, Šo, Megvajr, Varan, Baji, Van Bisaka, Fernandeš, Mektominej, Pogba, Rašford i Ronaldo.

Od 21 sat igra se još pet utakmica, a sastaju se Bajern - Benfika, Dinamo Kijev - Barcelona, Juventus - Zenit, Sevilja - Lil, te Viljareal - Jang Bojs.