Nejmar pogodak posvetio brazilskoj pjevačici koja je poginula u padu aviona

"Desetka" PSG-a bila dvostruki strijelac u trijumfu protiv Bordoa

Nejmar i Marilija Mendonka. avaz

E. Ćosić

7.11.2021

PSG je u okviru 13. kola francuske Lige 1 upisao gostujuću pobjedu protiv Bordoa rezultatom 3:2. Tako su "Sveci" povećali prednost u odnosu na prve pratioce u domaćem prvenstvu, a meč je obilježio Brazilac Nejmar (Neymar).

Osim što je postigao dva gola, on je golove posvetio popularnoj brazilskoj pjevačici Mariliji Mendonki (Mendonca) koja je u petak poginula u padu aviona.

Nejmar je PSG doveo u vodstvo u 26. minuti nakon dodavanja Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe). Tada je otrčao do kamere, podigao dres i pokazao majicu na kojoj je pisalo:

- Uvijek ću biti tvoj fan, kraljice patnje. Počivaj u miru, MM - bila je poruka brazilskog fudbalera.

PSG je u 43. minuti udvostručio prednost, kada je Nejmar ponovo pogodio nakon asistencije Mbapea. Francuz je nakon dvije asistencije u 63. minuti i sam postigao gol i tako riješio pitanje pobjednika. U 78. minuti je Albert Elis smanjio na 1:3, a u sudijskoj nadoknadi je Mbaje Niang (Mbaye) postavio konačan rezultat.