MAĐARSKA

Jasmin Mešanović odveo Kisvardu na tron

Golove za Kisvardu protiv tima Dine Beširevića i Marina Jurine postigli su Prenga (67. minuta) i Mešanović (76.)

Jasmin Mešanović sa nasljednikom. Društvene mreže

Piše: G. Š.

13.12.2021

Kisvarda našeg Jasmina Mešanovića je u 16. kolu ostvarila gostujuću pobjedu kod Mezekevešda (0:2) i preuzela lidersku poziciju od Ferencvaroša, koji je kiksao u Debrecinu (2:0).

Golove za Kisvardu protiv tima Dine Beširevića i Marina Jurine postigli su Prenga (67. minuta) i Mešanović (76.), kojem je to bio šesti ovosezonski prvenstveni gol (najbolji strijelac ekipe), uz tri asistencije.

Kisvarda ima bod više od Ferencvaroša naših Adnana Kovačevića, Eldara Ćivića, Muhameda Bešića i Stjepana Lončara, ali klub iz glavnog grada Mađarske ima utakmicu manje. Spomenimo i to da su u minulom kolu u Debrecinu Kovačević i Bešić bili starteri, a Lončar je ušao u igru.

Četvrtoplasirani MOL Fehervar našeg Kenana Kodre, koji je i u prošlom kolu bio strijelac, zaostaje za Kisvardom sedam bodova...