Leverkuzen spašavao bod protiv Union Berlina, Lajpcig deklasirao Majnc

Nijemci igrali bez prisustva gledatelja

Detalj s utakmice u Leverkuzenu. AFP

8.1.2022

Danas je na programu bilo pet utakmica 18. kola njemačke Bundeslige, koje su zbog pandemije koronavirusa odigrane bez gledatelja.

Iako je prvi došao do vodstva, Bajer Leverkuzen je jedva osvojio bod protiv Union Berlina.

Patrik Šik (Patrik) je u 38. minuti zabio za vodstvo domaćina, da bi gosti preokrenuli rezultat zahvaljujući golovima Griše Promela (Grischa) iz 45. i 50. minute.

"Apotekare" je poraza spasio Džonatan Tah (Jonathan) golom u 84. minuti.

Lajpcig je, s druge strane, bio ubjedljiv protiv Majnca, kojeg je savladao s 4:1.

Prijelomni trenutak desio se u 20. minuti, kada je defanzivac gostiju Aleksandar Hak (Alexander Hack) napravio penal i zaradio isključenje. Precizan s bijele tačke za vodstvo domaćina bio je Andre Silva.

Dominik Soboslai (Szoboszlai) je u 47. minuti donio preokret Lajpcigu, ali se Majnc unatoč igraču manje uspio smanjiti golom Li Jae-Sunga (Lee) u 57. minuti.

Samo minut kasnije Kristofer Enkunku (Christopher Nkunku) je zabio za 3:1, a konačan rezultat postavio je Silva svojim drugim golom u 61. minuti.

Hofenhjam je s 3:1 savladao Augzburg, dok su Grojter Firt i Štutgart remizirali bez golova 0:0.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Frajburga i Arminije Bilefeld, koji je završen rezultatom 2:2.