FRANCUSKA LIGA 1

PSG rutinski protiv Remsa, prvijenac Ramosa

U ekipu Parižana se vratio i Lionel Mesi, nakon što je prebolovao koronavirus. U igru je ušao s klupe u 65. minuti susreta

Ramos: Prvijenac u dresu Parižana. AFP

I. Ć.

23.1.2022

PSG je savladao ekipu Remsa rezultatom 4:0 u okviru 22. kola Lige 1. Meč je obilježio gol Serhija Ramosa (Sergio), jer mu je to prvijenac od dolaska u pariški klub.

Rems je dobar dio prvog meča odlijevao naletima favorizovanog domaćina.

Stvarao se mali broj šansi i kada se mislilo da će se na odmor otići bez golova, Marko Verati (Marco Verratti) je poslije jedne gužve u šesnaestercu sjajno šutirao i pogodio mrežu Remsa u 44. minuti.

U nastavku susreta ekipa Maurisija Poketina (Maurico Pochettino) je bolje koristila svoje šanse.

U 62. minuti ponovo se stvorila gužva u kaznenom prostoru Remsa, da bi se odlično snašao Ramos i prvim golom za PSG povećao prednost svoje ekipe.

U 67. minuti igrač Remsa Vaut Faes (Wout) postigao je autogol, da bi konačan rezultat na utakmici postavio Danilu iz asistenciju Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe).

U ekipu Parižana se vratio i Lionel Mesi (Messi), nakon što je prebolovao koronavirus. U igru je ušao s klupe u 65. minuti susreta.