AFRIČKI KUP NACIJA

Vahin tim zaustavljen, Egipćani savladali Maroko i izborili polufinale

Marokanci su poveli s bijele tačke u ranoj sedmoj minuti utakmice golom Boufala, ali su Egipćani stigli do preokreta

Trezige je bio junak Egipta u produžecima. AFP

M. K.

30.1.2022

Selekcije Egipta i Maroka odigrale su svoj četvrtfinalni duel na Afričkom kupu nacija.

Nakon 120 minuta slavili su fudbaleri Egipta, rezultatom 2:1, nad Marokancima koje predvodi naš stručnjak Vahid Halilhodžić.

Dosta tvrda, ali i utakmica s dosta šansi, odigrana je na stadionu "Ahmadu Ahiđo" u Žaundeu.

Prvi su u vodstvo došli Marokanci preko Sofianea Boufala koji je bio siguran s bijele tačke, već u sedmoj minuti meča.

Vodstvo Vahine ekipe trajalo je do 53. minute kada je zvijezda Liverpula, Mohamed Salah pogodio za 1:1.

Halilhodžić na susretu Maroka i Egipta. AFP

Iako su obje ekipe imale po par odličnih šansi, do kraja regularnih 90 minuta nije bilo promjene rezultata, pa se sa 1:1 otišlo u produžetke.

A onda u 100. minuti meča Egipćani dolaze do vrijednog pogotka, strijelac je bio Trezige (Trezeguet), nakon asistencije Salaha, za 2:1 i plasman Egipta u Top 4 ekipe Afričkog kupa.

U polufinalu Egipat će igrati protiv domaćina Kameruna.