Težak poraz Bajerna: Demirović ušao u finišu meča

Bavarci su prvi stigli do prednosti u Bohumu

Bajern je u prvom poluvremenu primio četiri gola. Bayern Munchen

Piše: G. Š.

12.2.2022

Odigrano je pet utakmica 22. kola njemačke Bundeslige. Bohum je napravio najveće iznenađenje pobjedom (4:2) protiv minhenskog Bajerna. Bavarci su prvi stigli do prednosti u Bohumu golom Lewandowskog u 9. minuti. No, domaći tim je do kraja prvog poluvremena postigao čak četiri gola. Antwi-Adjei je izjednačio u 14., a od 37. do 44. redom su pogađali Locadia, Gamboa i Holtmann.

Lewandowski je u 75. minuti uspio postići drugi pogodak, ali Bajern više od toga nije mogao uraditi.  Bohum je tako postala prva ekipa od 1975. godine koja je Bavarcima utrpala u Bundesligi četiri gola u prvih 45 minuta.

Frajburg i majnc su podijelili bodove (1:1). Hack je u 31. minuti doveo goste u prednost, a Petersen je u 69. poravnao rezultat. Ermedin Demirović je u domaćem sastavu u igru ušao tek u 85. minuti susreta.

Ostali rezultati: Borusija Menhengladbah - Augsburg 3:2, Frankfurt - Volfsburg 0:2, Fuit - Herta 2:1.