Željezničar u Jablanici pobijedio Klis: Ševkija Resić dvostruki strijelac

„Plave“ je u vodstvo u 31. minuti doveo Armin Ćerimagić, na asistenciju Nedima Mekića

Sa današnje utakmice u Jablanici. FK Željezničar

Piše: G. Š.

14.2.2022

Fudbaleri Željezničara danas su u prijateljskoj utakmici odigranoj u Jablanici pobijedili (4:1) Klis iz Buturović Polja. „Plave“ je u vodstvo u 31. minuti doveo Armin Ćerimagić, na asistenciju Nedima Mekića.

Do drugog pogotka Željezničar dolazi u 63. minuti preko Ševkije Resića, koji je dvije minute kasnije ponovo bio strijelac na asistenciju Mekića. Za 4:0 pogodio je Mekić u 73. minuti iz penala koji je izborio Armin Hodžić. Počasni pogodak za Klis postigao je nekadašnji junior Željezničara Faris Bajramović u 87. minuti

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Bender, Kosorić, Galić, Malić, Subašić, Drina, Ćerimagić, Mekić, Vučenović, Gasal i Hajdarević. Još su igrali: Bekrić, Muftić, Beća, Duraković, Hodžić, Resić, Šehić, Kobašević, Musić, Kovačević.

U startnoj postavi Klisa bili su: Cero, Šehić, Ovnović, Pirija, Ćosić, Makan, Mušinović, Canović, Šimunović, Bitevija i Kudra.