Borac i Zrinjski podijelili bodove

Treba naglasiti i to da sudija Zoran Grbić nije bio na visini zadatka, s obzirom na to da je bilo zaista dosta spornih odluka koje su išla u korist banjalučke ekipe

Zrinjski je bio bliži pobjedi. Zrinjski

Piše: G. Š.

9.4.2022

U derbiju 25. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovinena Gradskom stadionu u Banja Luci Borac i Zrinjski su remizirali (1:1). Banjalučki klub bolje je otvorio susret, a već u 18. minuti susreta na semaforu je bilo 1:0. Jovo Lukić je postigao efektan pogodak za veliko slavlje navijača Borca na debiju novog trenera Tomislava Ivkovića.

Međutim, njihova radost je trajalo svega nekoliko minuta, jer je Zrinski izjednačio rezultat već u 25. minuti golom Ivana Jukića, koji je bio strijelac i u prošlom kolu protiv Tuzla Cityja (5:0).

U drugom poluvremenu gostujući tim bio je ponovo dominantniji na terenu, dok je Borac svim silama čuvao svoj gol. Treba naglasiti i to da sudija Zoran Grbić nije bio na visini zadatka, s obzirom na to da je bilo zaista dosta spornih odluka koje su išla u korist banjalučke ekipe.