Važna pobjeda Slobode: Preokret na Pecari

U drugom današnjem meču Rudar Prijedor je osvojio bodove na Pecari (1:3)

Tuslaci su konačno slavili. A. BEŠIĆ

Piše: A. BEŠIĆ

23.4.2022

Tuzlanska Sloboda je poslije pola godine stigli do prvenstvene pobjede (Leotar - 1:0). Jedini gol viđen je u 39. minuti kada je za 1:0 pogodio Mladen Veselinović. Tada je, nakon centaršuta s desne strane, golman Trebinjaca Vukanović napravio grešku - ispala mu je lopta, a situaciju je u pogodak pretvorio Veselinović.

To je ujedno bio i konačan rezultat ove prilično slabe fudbalske predstave. Vrijedi izdvojiti da je Leotar utakmicu završio s igračem manje, jer je u 86. minuti crveni karton dobio Čičba (Chichba).

U drugom današnjem meču Rudar Prijedor je osvojio bodove na Pecari (1:3). Širokobriježani su u vodstvo došli u 45. minuti. Autogol je postigao Mario Sajak. No, u drugom poluvremenu Rudar je prvo u 78. minuti došao do izjednačenja. Za 1:1 pogodio je Nemanja Pekija. Samo šest minuta kasnije, gosti iz Prijedora su preko Kneževića ponovo su zatresli mrežu domaćih i na taj način stigli do potpunog preokreta. Treći gol za goste postigao je Knežević u 90+3 minuti.

Bile su ovo prve prvenstvene pobjede u 2022. godini za ekipe Slobode i Rudara.