Branko Nišević: Velež je dobar tim, ali mi smo večeras bili bolji

Uradit ćemo analizu, bilo je dobrih stvari, ali i one koje trebamo popraviti, rekao je Nišević

Nišević: Nismo promijenili igru. G. Šumar

Piše: G. Š.

21.7.2022

Utakmicu 2. pretkola Konferencijske lige večeras su na stadionu Grbavica odigrali Velež i Spartans s Malte. Nakon nešto više od 90 minuta rezultat je glasio 0:1 za goste.

Navijači Veleža okupirali su večeras stadion Željezničara i dali veliku podršku svom klubu, ali to nije smetalo gostima koji su poveli u 30. minuti Gilaumiera. Bio je Velež ofanzivniji tim nakon tog pogotka, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Branko Nišević trener Spartansa ja izjavio nakon pobjede na Grbavici:

- Nismo promijenili igru. Potenciramo posjed lopte, uspjeli smo u tome. Velež nas je pritisnuo u drugom poluvremenu, što nam je otvorilo prostor za kontre. Velež je dobar tim, sa dobrim trenerom, ali mi smo večeras bili bolji.

Atmosfera je bila sjajna, ali tamo je i na našim stadionima. Ovo je prvo poluvrijeme, i dalje su šanse 50:50. Uradit ćemo analizu, bilo je dobrih stvari, ali i one koje trebamo popraviti. Ipak, imamo 11 novih igrača - rekao je Nišević.