Bekrić u 96. minuti spasio bod Željezničaru u derbiju protiv Sarajeva

Piše: A. Vatreš

26.8.2022

S utakmice na Grbavici - Avaz
+5

U 147. vječitom derbiju, odigranom u sklopu 7. kola Premijer lige BiH, Željezničar i Sarajevo su u sjajnoj atmosferi remizirali 2:2.

Domaći su do boda stigli u 96. minuti golom Samira Bekrića.

Sarajevo, koje je cijelo drugo poluvrijeme igralo s igračem manje, povelo je u 47. minuti golom Ivana Ikića s bijele tačke,

Na 0:2 je povisio Muhamed Musa u 77. minuti.

Smanjio je Dženan Haračić u 88. minuti poslije asistencije Bekrića, koji je golom u 96. minuti postao apsolutni junak.

96' - GOOOOOOOOL! Željo je poravnao golom Bekrića

88' - GOOOOOOOL! Željezničar je stigao do gola. Pogodio je Dženan Haračić.

77' - GOOOOOOOL! Musa je pogodio za 0:2.

74' - Mersudin Ahmetović je na terenu umjesto Nardina Mulahusejnovića, koji je zatražio izmjenu.

71' - Ne mogu domaći nikako da se povežu poslije gola, iako imaju igrača više. Jalovo napadaju, no ne uspijevaju ništa napraviti.

70' - Nastavljen je meč.

69' - Prekid utakmice nakon bakljade "Manijaka" i slabe vidljivosti na terenu.

65' - Šutirao je Amoa, ali lak plijen za Šahinovića.

55' - Bez ikakvih dešavanja poslije vodećeg gola gostiju.

48'- GOOOOOOL! Ikić je siguran s bijele tačke. Gosti vode s 0:1.

48' - Penal za Sarajevo nakon što je lopta u ruku pogodila Galića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Očekivano tvrd meč, s tim što je Željezničar imao dvije dobre šanse preko Štilića i Hajdarevića.

45' - Crveni karton za Čirjaka. Sarajevo ostaje s igračem manje. Veliku glupost napravio je veznjak gostiju koji je dobio drugi žuti karton i ostavio svoj tim na cjedilu.

43' - Konačno šansa i za Sarajevo. Varešanović je nakon solo dionice pokušao i šutirao pored gola.

42' - Hajdarević je sjajno šutirao s 20-ak metara, a Šahinović još bolje intervenisao i spasio svoj tim. Najbolja šansa do sada.

40' - Varešanović je dobio žuti karton zbog simuliranja.

37' - Pokušao je Štilić iz slobodnog udarca, a odbranio Šahinović. Prva ozbiljnija situacija večeras.

29' Centaršut Ikića iz kornera, Bender boksuje.

24' - Santos je šutirao, ali Šahinović lagano brani.

21' - Cocalića je na terenu zamijenio Aleksandar Kosorić.

20' - Veliki peh za domaće. Edin Cocalić se povrijedio i ne može nastaviti meč.

17' - Prvi karton za goste. Dobio ga je Musa.

16' - Dalekometni udarac Đokanovića s lakoćom je odbranio Bender.

12' - Pokušao je Đokanović progirati Musu, ali je njegov pas bio prejak.

11' - Dok se na terenu ne dešava ništa vrijedno pomena, na tribinama je druga priča. Fantastičnu atmosferu prave navijači oba tima, a u tome prednjače domaće pristalice kojih je više.

8' - Nema uzbuđenja za sada. Traje početno ispitivanje snaga.

2' - Pritisak Željezničara na samom startu susreta.

1' - Počela je utakmica!

19:55 - Sve je spremno za početak utakmice. Domaći navijači pjevaju čuvenu Grbavicu. Fantastična atmosfera.

19:45 - Podrška "Manijaka"

Navijači Željezničara pozvali prije utakmice svoje ljubimce pred južnu tribinu, gdje su im pružili podršku uoči utakmice.

19:40 - Sarajevo ispred na tabeli

Sarajevo će u večerašnji meč ući s dva boda više od svog rivala.

Bordo tim je u dosadašnjih šest utakmica osvojio 10 bodova (3-1-2), dok je Željezničar na učinku od osam bodova (2-2-2).

19:30 - Željo bolji za dvije pobjede

U dosadašnjih 146 duela Željezničar je ostvario dvije pobjede više od svog gradskog rivala Sarajeva.

"Plavi" su slavili 46 pobjeda naspram 44 bordo tima, dok je čak 56 mečeva okončano neriješenim rezultatom.

19:15 - Mulalić i Dudić odredili sastave

Treneri oba tima Edis Mulalić i Feđa Dudić odredili su sastave za večerašnji meč.

Za Željezničar će igrati: Bender, Galić, Drina, Cocalić, Vego, Hodžić, Hajdarević, Štilić, Gasal, Santos, Beganović.

Sarajevo će meč početi u sastavu: Šahinović, Musa, Drobarov, Đokanović, Tomašević, Varešanović, Džafić, Čirjak, Ikić, Suljić, Mulahusejnović.

19:10 - Šehović dijeli pravdu

Pravdu na večerašnjem derbiju dijelit će Admir Šehović iz Sarajeva.

Asistirat će mu Enes Đozić i Moamer Čaušević, dok je četvrti sudija Adis Mulahasanović, svi iz Sarajeva.