Denis Huseinbašić postigao prvi gol u Bundesligi

Denis Huseinbašić (lijevo). FC Koln

Piše: G. Š.

10.10.2022

Naš potencijalni reprezentativac iz Kelna Denis Huseinbašić (21) postigao je prvi gol u Bundesligi.

Mladi veznjak ušao je u igru u 60. minuti, u 83. postigao je gol u Menhengladbahu i smanjio vodstvo Borusije na 4:2, a konačan rezultat je bio 5:2.

Ove sezone Huseinbašić je odigrao osam utakmica za Klen, po tri u Bundesligi i Regionalnoj ligi, te dvije u Konferencijskoj ligi i postigao pet golova, uz dvije asistencije. U Bundesligi je na terenu proveo ukupno 58 minuta i postigao gol, uz jednu asistenciju. U dvije utakmice Konferencijske lige na terenu je proveo 79 minuta, dok je u Regionalnoj ligi u tri utakmice odigrao 258 minuta i postigao četiri gola, a jednom je bio asistent.

Keln je Huseinbašića ljetos doveo iz četvrtoligaša Kikers Ofenbaha, gdje je u mlađim kategorijama gradio svoju karijeru. Inače, rođen je u Ebahu, gdje je i napravio prve fudbalske korake.