Levandovski u 93. minuti zabio za pobjedu Barcelone na Mestalji

Poljak ponovo junak katalonskog kluba

Levandovski: 13. gol sezone. TWITTER

29.10.2022

U derbiju 12. kola španske La Lige, Barcelona je gostovala Valensiji na Mestalji i stigla do pobjede (0:1) u 93. minuti.

Gosti su u 13. minuti imali dobru priliku za vodstvo preko Ansua Fatija, ali je dobro reagirao Giorgi Mamardašvili (Mamardashvili).

Fati je u 23. minuti pronašao put do mreže gola domaćina, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Prije odlaska na odmor, u 44. minuti, Robert Levandovski (Lewandowski) je dobro šutirao glavom, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Domaći tim je u 50. minuti došao do gola. Samuel Dias Lino je poslao loptu iza leđa Mark-Andre Ter Štegena (Marc-Andre), međutim, njegov gol je nakon interevencije VAR-a poništen zbog igranja rukom.

Činilo se kako će meč završiti bez golova, a onda je Levandovski u trećoj minuti nadoknade poslije dodavanja Rafinje (Raphina) pogodio za slavlje gostiju.

Poljaku je to bio 13. gol, kojim se učvrstio na čelu liste najboljih strijelaca.

Barcelona je večerašnjom pobjedom ponovo izbila na prvo mjesto i ima isti broj bodova - 31, kao i Real Madrid, koji ima utakmicu manje.