Bohum produbio krizu Demirovićevog Augzburga

Tim bh. reprezentativca je sedam mečeva bez pobjede

Demirović: Ostao na učinku od pet golova. TWITTER

12.11.2022

Augzburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića (24) je u ozbiljnoj rezultatskoj krizi, a to je potvrdio i današnji meč 15. kola njemačke Bundeslige protiv Bohuma, koji su izgubili rezultatom 0:1.

To im je bio već osmi ovosezonski poraz, a ujedno sedmi vezani meča na kojem nisu uspjeli slaviti.

Gol za trijumf gostiju u 58. minuti postigao je Kristofer Antvi-Ađei (Christopher Antwi-Adjei).

Tri minute kasnije domaći tim imao je priliku doći do poravnanja, ali Mergim Beriša (Berisha) nije iskoristio najstrožiju kaznu.

Augzburg je na 14. mjestu s 15 bodova, dok je Demirović osao na učinku od pet golova ove sezone.

Poraz je pretrpio i budući bh. reprezentativac Denis Huseinbašić (21) sa svojim Kelnom, koji je izgubio u gostima kod Herte (2:0).

Lajpcig je nastavio potjeru za Bajern Minhenom, došavši do četvrte uzastopne pobjede i to na gostovanju kod Verder Bremena (1:2).

Četvrti trijumf vezao je i Volfsburg, koji je u gostima, također s 1:2 savladao Hofenhajm.

Bajer Leverkuzen je slavio protiv Štutgart s 2:0, vezavši treću pobjedu.