TRENER ROME

Murinjo ponovo pocrvenio: Moje riječi su zaslužile crveni karton, izvinio sam se sudiji

Bio sam dovoljno skroman da se ispričam, ali njegovo suđenje i hipotetski utjecaj na utakmicu prepustit ću vama, rekao je portugalski stručnjak

Murinjo: Oštro reagirao na sudijske odluke. AP

14.11.2022

Trener Rome Žoze Murinjo (Jose Mourinho) zaradio je novi crveni karton zbog vrijeđanja sudije na utakmici 15. kola Serije A svog tima i Torina (1:1).

Torino je poveo u 55. minuti golom Kerola Linetija (Karol Linetty), a bod "Vučici" donio je Nemanja Matić pogotkom u sudijskoj nadoknadi. U posljednjoj minuti regularnog dijela penal za Romu nije iskoristio Andrea Beloti (Belotti).

Murinjo je nakon utakmice komentarisao odluku sudije da mu pokaže crveni karton.

- Bila je to ispravna odluka sudije, moje riječi upućene njemu zaslužile su crveni karton. Razgovarao sam s njim nakon utakmice i ispričao se, ali ne želim govoriti o njegovom suđenju. Bio sam dovoljno skroman da se ispričam, ali njegovo suđenje i hipotetski utjecaj na utakmicu prepustit ću vama.

Ne želim govoriti o tome što smo rekli, to je bilo privatno. Moje riječi su zaslužile crveni karton, ali neću suditi o radu sudije - izjavio je Murinjo.