ATRAKTIVANE MAKAZICE

Ovo bi bio gol turnira: Pogledajte spektakularan pokušaj Marokanca, Francuzi su imali sreće

El Jamik je dobro šutirao, ali Ljoris i stativa su spasili Francusku

Fantastičan pokušaj El Jamika. Screenshot

Piše: E. Ć.

14.12.2022

Fudbaleri Maroka nakon prvih 45 minuta polufinalne utakmice Svjetskog prvenstva u Kataru gube od Francuske 1:0. "Trikolore" je u vodstvo već nakon pet minuta igre doveo Teo Ernandez (Theo Hernandez).

Francuzi su nakon vodećeg gola imali nekoliko prilika, a onda su Marokanci preuzeli inicijativu. "Lavovi s Atlasa" su napali, imali nekoliko pokušaja na gol Iga Ljorisa (Hugo Lloris), ali nisu imali ni sreće.

Najbolju šansu imali su u 44. minuti kada se lopta nakon kornera odbila do Javada El Jamika (Jawad El Jamiq) koji je pokušao atraktivno popularnim makazicama. El Jamik je sjajno šutirao, a stativa i Ljoris su spasili Francuze.

Bio bi ovo gol turnira. Pogledajte fantastičan pokušaj El Jamika.